Tai – antroji pagal populiarumą mokyklos metodinė grupė, kurioje galima mokytis groti smuiku, altu, violončele.
Styginių instrumentų metodinės grupės mokiniai yra pelnę daugybę apdovanojimų konkursuose bei festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, vyksta į koncertines keliones (lankėsi Lenkijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, JAV), dalyvauja įvairaus pobūdžio projektuose („Lietuva, mes tavo vaikai“, „Curiosity, Creativity, Competence“), vasaros akademijose („Art Baltica“ ir „Academia musicalis aestiva“), edukacinėse stovyklose, labdaros renginiuose.
Metodinėje grupėje sėkmingai gyvuoja kamerinis orkestras (vadovas Laurynas Vakaris Lopas).
Jaunieji atlikėjai yra koncertavę kone visose prestižiškiausiose Lietuvos salėse, tačiau muzikos džiaugsmu noriai dalijasi ir su ligoninėse besigydančiais žmonėmis, vaikų globos namų auklėtiniais, neįgaliaisiais. Tradiciniais tapo šios metodinės grupės pedagogų ir moksleivių organizuojami koncertai „Šokių sūkury“ ir „Kalėdų belaukiant“.
Nuo 2001 metų styginių instrumentų metodinė grupė rengia Vilniaus miesto ir apskrities lietuviškos pjesės festivalį, skirtą smuikininko ir pedagogo Tado Šerno atminimui. Festivalis po truputį augo ir virto konkursu, kuriame dalyvauja jaunieji atlikėjai iš daugelio Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Be to, 2010 metais metodinės grupės pedagogai suorganizavo konkursą „Mano violončelė“, į kurį kviečiami jaunieji violončelininkai iš visos Lietuvos.
Styginių metodinės grupės mokytojai noriai bendradarbiauja su Vilniaus ir kitų miestų pedagogais, gilina profesines ir specialiąsias žinias įvairiuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose ir patys juos organizuoja.
Styginių instrumentų metodinėje grupėje dirba 9 pedagogai: